یادمه یه بار "ع" تو گروه گفت حالم بده. به صد اصرار بچه ها گفت علت حال بدش دعوا شه. بچه ها همه مسخرش کردن. من گفتم ما که از حجم مشکلات بقیه خبر نداریم. قضاوتش نکنید. 

یکم بعد به" ع" گفتم با پدرم حرفم شد، از هوش رفتم. مسخرم کرد گفت: چه لوسی! هیچکس نبود بگه از حجم مشکلات ساجی خبر نداری که؟ 

وقتی من شکست عشقی خوردم، یه مشت ادم نفهم خوشی زیر دل زده دورم بودن که میگفتن اوووووه حالا مگه چی شده؟ همین؟ بابا اون پسره الان داره با صد تا مثل تو لاس میزنه تو نشستی داری غصه میخوری؟ هیچکس نبود بهم بگه اینا دوره داره رفیق. از چی میترسی؟ غصه هم مال ادمیزاده. بشین غصه ات رو بخور. بشین به حال خود رکب خورده ات زار بزن. حالت طبیعیه. به والله که طبیعیه. ناراحت باش. اره میفهمم. درد داره. 

چند ماه بعد وقتی نوسانی میشدم و به همون یارو پیام میدادم همه میریختن سرم که وااااای! دلت براش تنگ شده؟! بابا اصلا خاک بر سرت! دلت برا چیش تنگ میشه؟ عاشق چی این شده بودی تو؟ قیافه نداشته اش؟

هیچکس نبود بگه اره بابا میفهمم. حالا تا چند وقت همینه. هی دلت تنگ میشه پیام میدی. هی پیاماتو دیلیت میکنی. هی ال میشه بل میشه. از سرت میافته. یکم صبر بر خویشتن داشته باش بذار دوره اش بگذره. سرزنش نکنیا خودتو. به خدا همینه. فدا سرت. طبیعیه.

پس پسون فرداش هم که صرع گرفتم:هیچکس نشست بهم بگه اره میدونم. دنیا همش زده دهنتو سرویس کرده نه؟ میفهمم. حس میکنی چرا همش من؟ میگی مگه من چند سالمه؟

نقطه مقابلش دقیقا!  ادما تو اوج تلاششون نشستن گفتن برو خداروشکر کن میتونی اب اشامیدنی بخوری! سقف داری زیرش بخوابی! پول داری که بدی دکتر. چته انقدر گنده اش میکنی؟ انگار سرما خوردی رفتی دکتر داری میگی :اقای دکتر من دارم میمیرممم! جمع کن خودتو دیگه! وای چته همش غمگینی؟ چرا غذاتو نمیخوری؟

یه جوری مزخرفید شما ادما و یه جوری از درک فاقد، که ادم میمونه چی بگه! انگار ماهارو فقط برا اون حالت شاد و خندون میخواید و اگه پس فردا افسردگی گرفتیم اوکی بریم خوب شیم بعدش بیایم دیگه! شماها حوصله شنیدن غر و چسناله ندارین! خلاصه اره! شما که اولتیماتوم "جمع کن خودتو" به بقیه میدی، از حجم مشکلاتشونم خبر داری؟

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها